Aktualności 2024

2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020

17.04.2024 r.

Zbiórki szkoleniowe

Prawie w każdą środę o godzinie 17:30 spotykamy się by wspólnie rozwijać swoją pasję, nierzadko zdarza się, że ćwiczymy elementy ratowniczo – gaśnicze. Zapraszamy wszystkich ludzi z pasją oraz tych, którzy chcą robić czynnie coś dobrego dla innych w swojej małej ojczyźnie.

12.04.2024 r.

Wypalanie - niestety wciąż w modzie

W dniach 7 oraz 12 kwietnia braliśmy udział w działaniach związanych z gaszeniem trawy oraz balotów siana na nieużytkach, w miejscowościach Występ oraz Paterek. Mimo malejącej ilości tego typu pożarów wciąż straż pożarna musi interweniować przy podpaleniach.

10.04.2024 r.

Ratownictwo techniczne

Chcielibyśmy bardzo podziękować firmie "Autokasacja Carscrap” Ślesina za pomoc w dostarczeniu wraku do ćwiczeń, które odbywały się na placu za naszą remizą. Dzięki otrzymanej pomocy mogliśmy przećwiczyć elementy ratownictwa technicznego.

28.03.2024 r.

Szkolenie podstawowe

Zdjęcie: www.gov.pl

Na przełomie lutego i marca KP PSP w Nakle nad Notecią zorganizowała szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP. Zostało zaplanowanych ponad 130 godzin zajęć dydaktycznych przygotowujących kursantów do udziału w działaniach ratowniczych. Zajęcia odbywały się w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych w Nakle nad Notecią oraz w Szubinie. Ponadto, każdy z druhów ukończył pozytywnie test w komorze wysiłkowo – dymowej. Egzamin teoretyczny i praktyczny został przeprowadzony 28 marca 2024 r. Wynik pozytywny otrzymało 38 osób. Jeden strażak zasili nasze szeregi gratulujemy!

24.03.2024 r.

Recertyfikacja uprawnień

Strażacy posiadający tytuł „Ratownika” muszą maksymalnie co trzy lata odnawiać uprawnienia do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Pięciu naszych strażaków zdało pozytywnie egzamin, który odbył się w Wierzchucinie Królewskim.

15.03.2024 r.

Ćwiczenia zapoznawcze

Zdjęcie: www.naklo24.pl

W piątek 15 marca w godzinach porannych wzięliśmy udział w ćwiczeniach zorganizowanych przez Państwową Straż Pożarną. Ćwiczyliśmy na nowo powstałym osiedlu budynków wielorodzinnych przy ul. Królowej Jadwigi w Nakle nad Notecią.

02.02.2024 r.

Plama oleju

2 lutego braliśmy udział w działaniach związanych z usuwaniem ropopochodnej plamy na drodze powiatowej nieopodal miejscowości Gorzeń.

15.01.2024 r.

Drogowy pożar

15 stycznia wyruszyliśmy alarmowo do pożaru wózka widłowego, który był transportowany przez samochód ciężarowy na naczepie. Sprawna akcja nie dopuściła do rozprzestrzenienia się pożaru na ciągnik siodłowy.

08.01.2024 r.

2024 zaczynamy na DK 10

Pierwszy wyjazd alarmowy okazał się wyjazdem na drogę krajową nr 10 w Nakle nad Notecią. Na około 236 km drogi spadający ładunek samochodu ciężarowego poważnie uszkodził samochód osobowy jadący za nim, urywając elementy silnika. W wyniku czego doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych w pojeździe. Usunęliśmy wszelkie zagrożenia i droga po niecałych 30 minutach ponownie była przejezdna. Kierujący nie wymagał pomocy medycznej.

Przekaż nam 1,5 % podatku

Na co dzień pomagamy, chronimy i ratujemy,
bardzo prosimy o wsparcie.

Przekaż 1,5 % swojego podatku na:
Ochotnicza Straż Pożarna Cukrownia Nakło
w Nakle nad Notecią

KRS: 0000099011

Zebrane fundusze w całości przeznaczymy na sprzęt wykorzystywany w akcjach ratowniczo–gaśniczych, by ratować ludzkie życie, zdrowie oraz mienie.

Na naszej stronie internetowej poza fotografiami własnymi wykorzystujemy zdjęcia z portali:
www.kurier-nakielski.pl   oraz   www.naklo24.pl