GodLike - Gaming Bootstrap 4 Template
Pomiń

Aktualności 2021

2021 | 2020

15.06.2021 r.

Zderzenie dwóch pojazdów na DK10

15 czerwca tuż po godzinie 11:00 zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia na drodze krajowej nr 10, doszło tam wypadku pojazdu ciężarowego z dostawczym. W wyniku zderzenia poszkodowane zostały dwie osoby z czego kierowca pojazdu dostawczego z urazem wielomiejscowym został zabrany do szpitala w Bydgoszczy, natomiast kierowca pojazdu ciężarowego nie wymagał hospitalizacji. Na czas prowadzonych działań droga została zablokowana oraz został wyznaczony objazd.


13.06.2021 r.

Informacja dla członków naszego stowarzyszenia

Informujemy że dnia 17 czerwca 2021 roku o godzinie 17:00 w sali Ochotniczej Straży Pożarnej odbędzie się zebranie sprawozdawcze-wyborcze naszej jednostki.

13.06.2021 r.

Zderzenie dwóch samochodów ciężarowych

12 czerwca udaliśmy się alarmowo do zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 10 tuż przy stacji paliw Orlen. Zderzyły się tam dwa samochody ciężarowe. Jak ustaliła Policja Kierujący ciągnikiem siodłowym marki Scania z naczepą nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go ciężarowego Renault i najechał na jego tył. Osoby biorące udział w zdarzeniu nie wymagały dalszej diagnostyki medycznej ani hospitalizacji. Na drodze krajowej panowały spore utrudnienia.


08.06.2021 r.

Wezwanie do płonącej makulatury

Dyżurny SKKP w Nakle nad Notecią po otrzymaniu zgłoszenia o pożarze natychmiast zadysponował na miejsce trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle oraz zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Nakło. Po przybyciu na miejsce zastano rozwinięty pożar obiektu magazynowego oraz pryzmy przetworzonych materiałów i makulatury. Płomienie objęły również maszynę rozdrabniającą odpady. Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne oraz przy użyciu specjalistycznych maszyn i sprzętu byli zmuszeni do wytężonych działań, aby nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia na łatwopalny materiał znajdujący się na terenie zakładu. W niespełna pół godziny udało się zlokalizować pożar i ostatecznie w znaczącym zakresie zminimalizować straty pożarowe. Działania gaśnicze trwały ponad cztery godziny.

08.04.2021 r.

Przegląd operacyjno- techniczny

Na przełomie maja i czerwca 2021 roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nakle rozpoczęła przeglądy operacyjno-techniczne Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych typu „S” z terenu powiatu nakielskiego. Nasza jednostka została skontrolowana 8 czerwca. Zespół kontrolny powołany przez Komendanta Powiatowego oceniał m.in. stan techniczny, konserwację oraz bieżące. utrzymanie pojazdów i sprzętu pożarniczego. Kontroli poddano także prowadzenie i aktualność wymaganej dokumentacji oraz dbałość o porządek w strażnicach. utrzymanie pojazdów i sprzętu pożarniczego. Zostaliśmy pozytywnie ocenieni przez zespół kontrolny.


12.05.2021 r.

Alarm fałszywy

Wieczorem 12 maja nakielskie syreny wezwały strażaków do działań. Ze zgłoszenia wynikało, że pali się jedna z posesji przy ulicy Kraszewskiego w Nakle. Wezwanie okazało się być zwykłym ogniskiem, które nie stwarzało zagrożenia. Był to tzw. alarm fałszywy w dobrej wierze.

28.04.2021 r.

Wypadek na DK10

28 kwietnia tuż przed godz. 12:00 na drodze krajowej nr 10, w miejscowości Trzeciewnica, doszło do zderzenia pojazdu dostawczego z osobowym. Zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia wraz z trzema zastępami JRG Nakło oraz ZRM.


08.04.2021 r.

Pożar "w terenie"

Na świetnych walorach terenowych naszego 30 letniego wozu poznali się już wszyscy nasi ratownicy. Tym razem nie było inaczej- 8 kwietnia pomagaliśmy Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią przy pożarze prowizorycznego mostu (kładki) na nadnoteckich łąkach. Nasz pojazd bez problemu dotarł na miejsce zdarzenia dzięki czemu mogliśmy usunąć powstałe zagrożenie.

Przekaż nam 1% podatku

Na co dzień pomagamy, chronimy i ratujemy, bardzo prosimy o wsparcie.

Przekaż 1% swojego podatku na Ochotniczą Straż Pożarną w Nakle w Cukrowni „Nakło”.

KRS: 0000099011

Zebrane fundusze w całości przeznaczymy na sprzęt wykorzystywany w akcjach ratowniczo–gaśniczych, by ratować ludzkie życie, zdrowie oraz mienie.

28.03.2021 r.

Zderzenie 2 aut osobowych

Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 10 z ulicą Olszewską 28 marca doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu brało udział 7 osób. Poszkodowana została 1 osoba (nieletnia), która została zabrana do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pozostałe osoby...

28.03.2021 r.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie!

Dzięki pomocy Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią wspólnie mogliśmy zorganizować kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy dla strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Nakło. Wzięliśmy udział w konkursie ofert na realizacje zadania publicznego pt. "Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy dla strażaków ratowników". Zadanie udało się zrealizować w całości a środki na ten cel otrzymaliśmy od Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią...


23.03.2021 r.

Kolejny pożar budynku mieszkalnego

23 Marca br. doszło do pożaru w budynku mieszkalnym na ulicy Mroteckiej w Nakle nad Notecią. Po dotarciu na miejsce okazało się, że ogniem objęte jest pomieszczenie na strychu, mieszkańcy ewakuowali się przed dojazdem straży pożarnej. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji udało się ocalić pozostałem pomieszczenia oraz większą część dachu. Działania gaśnicze prowadziliśmy wspólnie z Państwową Strażą Pożarną oraz OSP w Nakle nad Notecią.

20.03.2021 r.

Akcja prewencyjna dot. szczepień

Wykonując statutowe obowiązki informowania społeczności lokalnej, 20 marca br. udaliśmy się na kilka nakielskich osiedli, by poinformować mieszkańców o możliwościach szczepień. Korzystaliśmy z ulotek, które zawierają podstawowe informacje o szczepionkach, sposobach zapisania się na szczepienie i możliwościach uzyskania pomocy strażaków w transporcie do punktu szczepień.


19.03.2021 r.

Tragiczny pożar w Potulicach

19 marca tuż po godzinie 0:00 zostaliśmy zadysponowani do pożaru mieszkania budynku wielorodzinnego w Potulicach. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pożarem objęte było cale mieszkanie. Z bloku ewakuowano 12 mieszkańców w tym dwoje nieprzytomnych bez czynności życiowych- których mimo reanimacji nie udało sie przywrócić...

07.03.2021 r.

Wypadek drogowy na DK 10

7 marca zadysponowano nas do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 10. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że samochód osobowy uderzył w drzewo. Cztery osoby podróżowały pojazdem. Troje z nich trafiło do szpitali. Na miejscu pracowaliśmy wspólnie z strażakami z JRG Nakło, OSP Nakło, Policją oraz trzema zespołami ratownictwa medycznego.


06.03.2021 r.

Wspólne ćwiczenia

Sobotnie popołudnie 6 marca upłynął nam w bardzo miłej atmosferze. Wspólnie z jednostką OSP z Potulic postanowiliśmy poćwiczyć kilka elementów z taktyki działań gaśniczych i nie tylko.
Zagadnienia ćwiczeń obejmowały m.in.:

- kwalifikowaną pierwszą pomoc,
- budowania linii wężowej oraz zajmowanie stanowisk gaśniczych,
- sprawianie drabin,
- operowanie prądami wody.

21.02.2021 r.

Pożar w Urzędzie Skarbowym

21 Lutego przyczyną naszego zaalarmowania był pożar w Urzędzie Skarbowym w Nakle nad Notecią. Niemal doszczętnie spaliło się pomieszczenie przy wejściu głównym. Duże zadymienie panowało także w pozostałych pomieszczeniach urzędu, również na pierwszym piętrze.


19.02.2021 r.

Pożar pustego mieszkania

Decyzją dyspozytora PSP alarmowo wracając z pożaru w Sadkach włączyliśmy się w akcje gaszenia pustostanu na ulicy Potulickiej w Nakle nad Notecią. Paliło się pomieszczenie na pierwszym piętrze budynku. Żadna osoba nie została poszkodowana w zdarzeniu.

19.02.2021 r.

Pożar kotłowni i garażu

W porannych godzinach około 7:30 zadysponowani zostaliśmy do pożaru kotłowi i garażu w miejscowości Sadki. Sytuacja pożarowa nie pozwoliła na uratowanie całego zagrożonego mienia, jedno z garażowanych aut doszczętnie spłonęło. Krótko po dojeździe do miejsca zdarzenia przedysponowano nas do następnego zdarzenia. W działaniach uczestniczyło łącznie 7 zastępów straży pożarnej


15.02.2021 r.

Pożar budynku mieszkalnego

15 lutego dwoma zastępami gaśniczymi udaliśmy się alarmowo do pożaru poddasza w budynku jednorodzinnym przy ul. Leśnej w Występie. Akcje gaśniczą prowadziliśmy wraz z zastępami OSP z Potulic, Nakła nad Notecią oraz z Państwową Strażą Pożarną.

09.02.2021 r.

Plama oleju

W dniu 9 luty 2021 roku około godziny 14:20 zostaliśmy zadysponowani wraz z JRG nr 1 w Nakle nad Notecią do neutralizacji plamy oleju, która ciągła się wzdłuż ul. Nowej w Nakle.Na naszej stronie internetowej poza fotografiami własnymi wykorzystujemy zdjęcia z portali:
www.kurier-nakielski.pl   oraz   www.naklo24.pl